A kosarad jelenleg üres.

Adj hozzá termékeket!

ÖSSZESEN
0 Ft

A végösszeg a szállítás költségét, illetve MPL szállítás esetén a csomagolási költséget nem tartalmazza.További információ

  • Népszerűség szerint
  • Ár szerint növekvő
  • Ár szerint csökkenő
  • Egységár szerint növekvő
  • Egységár szerint csökkenő
  • Termék neve A-Z
  • Termék neve Z-A

Szűrések

Válogass számtalan szuper olaj és ecetfajta között a GRoby online választékában! Minden olaj más-más sütési, főzési eljáráshoz való, vagy esetleg csak simán salátákhoz passzol a legjobban. Ezért érdemes kipróbálni minél többféle olajat!

Ma már aligha van olyan háztartás, ahol ne lenne egy-egy üveg olaj. Legyen szó sima napraforgóolajról, vagy olíva-, sőt talán már a különlegesebb repce- kukorica- vagy épp tökmag-, dió-, mogyoró- esetleg szőlőmag- vagy szezámolaj is helyet kap.

Mit is nevezünk valójában olajnak?

Az olajok különféle növényi eredettel rendelkeznek, és míg a zsírok (amelyek állati eredetűek) szobahőmérsékleten szilárd halmazállapotúak, addig az olajok folyékonyak. Az étolajakat különböző magokból hideg sajtolással vagy magas hőfokon finomítás, tisztítás útján készítik. Az olajok számos betegség megelőzésében játszanak szerepet, sőt, ha többféle étolaj is akad a háztartásban, akkor változatossá tehetjük a különféle ételeket.

Az olaj története is évezredekre nyúlik vissza! Már a korakőkorszakban készítettek őseink is készítettek napraforgóból, illetve szezámmagból olajat, ám túlzás lenne azt állítani, hogy kiemelkedő szerepet töltött be étrendjükben. Viszont az ókori népek már mind étkezési, mind pedig szakrális célokra használták a különféle olajokat. Leginkább szezámmagból, vagy az olajfa gyümölcséből. Természetesen leginkább a mediterraneum területére volt jellemző az olajkészítés. A kereskedelem és a kereskedelmi, hajózási útvonalak megjelenésével pedig az olajok számos helyre jutottak el.

A középkorban a kolostorkertekben azaz a mediterrán területektől északabbra is próbálkoztak olajkészítéssel. Az olajfák az ilyen éghajlati viszonyok között nem maradtak meg, így más növények kerültek a középpontba. A lentermelés melléktermékeként fennmaradt lenmagból nyertek ki olajat ezeken a vidéken, noha étkezési célra csak a 15-16. század során kezdték használni. Az olajfeldolgozás és készítés ugrásszerű növekedését az ipari forradalomnak köszönhető, a gépesített malmok, olajkészítő üzemek segítették az olaj piaci szintű kereskedelmét és elterjedését.

A mai modern világban a tudatos táplálkozást középpontba helyező fogyasztók ma már inkább a kémiai beavatkozás nélkül készült, hidegen sajtolt olajakat kedvelik, amelyek nagy előnye, hogy a növény minden értékes részét megőrzik.

Nézzünk néhány olajfajtát! Melyik, mit tud és mihez, mire jó? A különféle magvakból készült olajok közül a leggyakrabban használt a napraforgóolaj, legalábbis hazánkban ez a fajta a legismertebb és legnépszerűbb. A linolsavakban gazdag, többszörösen telítetlen zsírsavtartalmának köszönhetően a szív- és érrendszeri megbetegedések megelőzésében játszhat fontos szerepet, valamint E- és A-vitaminokban egyaránt gazdag. Mivel jól tűri a hevítést, olajban sült ételekhez (rántott húsok, halak, zöldségek) a legjobb. Enyhe aromái miatt, majonéz készítéséhez is használható, vagy sütemények készítéséhez. A repceolaj tulajdonságai és felhasználása hasonló a napraforgóolajéhoz.

A hidegen sajtolt étkezési lenolaj közel 60%-os háromszorosan telítetlen linolsavtartalmának köszönhetően kiemelkedően egészséges. E-vitamin tartalma is jelentős, továbbá főzéshez, olajban sütéshez egyaránt használható.

A pirított szezámmagból készült jellemzően sötét színű szezámolaj az ázsiai konyha jellegzetes alapanyaga, de lassan beszivárog, vagy már beszivárgott a hazai háztartásokba is. Számos vitamint és jótékony antioxidánst tartalmaz. Magas kalciumtartalma mellett számos zsírban oldódó vitamin, lecitinben, fehérje található benne. Salátákhoz is tökéletes, de jól bírja a hevítést, ezért hirtelen pirított ételekhez kiváló.

A tökmagolaj magas szelén-, és E-vitamintartalommal rendelkezik egyesek valóságos csodaszernek tartják. Magas vérnyomásos megbetegedések, prosztataproblémák kiegészítő kezelésében játszhat fontos szerepet, igen jó immunerősítő. Ez az olaj salátákhoz, főtt tésztákhoz, de pestókhoz is ideális. Fontos, hogy sötét, hűvös helyen tároljuk, így marad meg tápanyagtartalma és jótékony hatása is! Manapság egyre ismertebb és kedveltebb a szőlőmagból hidegen préselt olaj, amely zöldségekhez, salátákhoz, sajtokhoz, akár marináláshoz is ideális. Az olajok közül talán a legnépszerűbb, a szintén sok jótékony tulajdonságot tartalmazó és igen régóta ismert olívaolaj. Az olívaolaj aromái fajtánként eltérőek. A leginkább Görögországban termesztett karakteres, gyümölcsös ízvilágú zöldes olívabogyó fajtákból (kalamata, vagy koroneiki) származó olaj halakhoz, salátákhoz passzol a legjobban. Az erősebb, néhol pikáns aromákat felvonultató sokféle olasz olívaolaj saláták, gombás fogások tökéletes összetevője. De egyszerűen csak kenyérfélékhez, lepényekhez is ideális. A spanyol fajták olaja tapas-okhoz illik leginkább, valamint párolt ételekhez. Azt azonban ne feledjük, hogy magas hőfokon, bő olajban sült ételekhez azonban nem tanácsos olívaolajat használni!

Az amerikai mogyoróból hideg sajtolással készített mogyoróolaj, azon kívül, hogy nagyon finom, bővelkedik linolsavban. Őt viszont az olívaolajjal ellentétben használhatjuk sütéshez! Ugyanis rendkívül jól bírja a magas hőmérsékletet, így grillezéshez, bő olajban sütéshez, vagy hirtelen, azaz wokban készült fogásokhoz is ideális.

A szójababból préselt világossárga szójaolaj semleges ízvilága miatt szintén sokféle ételhez illik. A napraforgóolajhoz hasonlóan ez egy többfunkciós olaj, tehát akár bő olajban sütéshez, akár majonéz készítéséhez vagy süteményekhez is tökéletes. A magcsírákból készült olajok közül igen népszerű a kukoricacsíraolaj, amelyet a kukorica magjának legértékesebb részéből készítenek. Hidegen sajtolt változata remekül illik a hidegen készült ételekhez (salátákhoz, krémekhez), ugyanakkor párolt zöldségeket is lehet vele készíteni. Régóta ismerte a koleszterinszintre gyakorolt pozitív hatása, tehát, szív- és érrendszeri betegségek megelőzésében hatékony. Magas hőfokon nyert olaja alkalmas sütéshez, főzéshez, kifejezetten ajánlják palacsintához.

A diófélékből sajtolt, viszonylag magas áron kínált olajok az ínyencek igazi kedvencei. Sajnos azok, akik dió- vagy mogyoróallergiával küzdenek, kénytelenek lemondani ezekről az olajokról. Viszont, akik nem, azoknak a mandulaolaj néhány cseppje is tökéletes egy paradicsomsalátához vagy spárgához, sütikhez is.

A hagyományos dióból nyert olaj saláták ízesítésére, vagy pestók készítéséhez is ideális. Néhány mag és egy kis bazsalikom, de más egyedi receptek alapján is szuper pesto készülhet belőle!

Az olaj, ecet kategóriában olyan termékeket találsz, amelyek a főzés, sütés során és a saláták készítésénél alapnak szolgálnak.

A kategóriában megtalálhatod ezeket a márkákat: Vénusz, Monini, Filippo, Costa D'Oro, Natur Organik, Bertolli, Kühne,