A kosarad jelenleg üres.

Adj hozzá termékeket!

ÖSSZESEN
0 Ft

A végösszeg a szállítás költségét, illetve MPL szállítás esetén a csomagolási költséget nem tartalmazza.További információ

  • Népszerűség szerint
  • Ár szerint növekvő
  • Ár szerint csökkenő
  • Egységár szerint növekvő
  • Egységár szerint csökkenő
  • Termék neve A-Z
  • Termék neve Z-A

Szűrések

Különféle sörök széles választéka vár a GRoby online kínálatában! A hidegen kellemesen hűsítő ital annak ellenére, hogy sok változáson ment át az első változat óta, kimondhatjuk, hogy mindig képes megújulni, újabb és újabb változatokban megjelenni a piacon. Gyümölcsösebb, vagy gyümölcstartalmú változataival még a hölgyeket is meg tudta nyerni. Többnyire már akkor sem kell lemondanunk róla, ha vezetünk, mert alkoholmentes, radler változata is van. A nyári forróságban, vagy éppen télen egy finom csülökhöz is jólesik. De bármilyen sportesemény nézéséhez szinte nélkülözhetetlen.

A sör története a mézhez hasonlóan gyakorlatilag az ősidőkre tekint vissza, ugyanis már az ókor kezdete előtti időkből, találtak ehhez kapcsolódó leleteket. A korabeli ábrázolások és feljegyzések azt mutatják, hogy Egyiptomban is előszeretettel itták. Ekkor még vízben áztatott árpakenyérből készítették. Külön érdekesség, hogy a sörök minőségére vonatkozó szabályokat még Hammurapi törvényoszlopán is szerepeltették.

A középkori Európában a kolostorokban is komoly sörfőzés zajlott, sőt tulajdonképpen a szerzeteseknek köszönhetjük, hogy komlót adtak a sörhöz ízesítés céljából. A maláta forradalmasította a sör készítését. A maláta, csíráztatott gabona: a sörfőzéshez leggyakrabban árpa malátát használnak. gyakran előfordul, hogy az árpamalátához malátázatlan kukoricát vagy rizst kevernek. A maláták különfélék lehetnek, így színben is eltérnek egymástól. A pilseni típusú maláta világossárga, a bécsi aranysárga, a bajor pedig sötétebb színű. A barna sörökhöz pörkölt maláta is kell.

A sör készítésének első lépése, amikor az árpából maláta készül. Ehhez beáztatják a megtisztított árpát beáztatják, úgy, hogy bizonyos időnként a tároló hengerekből leeresztik a vizet, majd friss vízzel töltik fel. A folyamat során levegőt is bejuttatnak és ezzel keverik a vizes árpát. Nagyjából 2-4 napot követően az árpa kellő mennyiségű vizet vesz fel. Ezt követően az árpát egy meleg helyiségben szétterítik és megkezdődik a csíráztatás. Körülbelül 8-10 nap múlva lesz kész a maláta. A maláta elkészítését követően kezdődik meg a sörfőzés folyamata. Amelyre más-más cefrézési folyamatot alkalmaznak a különféle országok régiók. Az infúziós eljárás során gyakorlatilag forró vizet adagolnak a malátához, a dekokciós eljárás során a maláta egy részét meg is főzik. Valószínűleg innen ered maga a sörfőzés kifejezés is. Ezután következik a jódpróba, ezzel ellenőrzik a keményítő maradéktalan lebomlását. Ezt követően a szűrőkádakba szívatott cefrét ülepítik, majd az így létrejött szűrt levet vezetik a komlóforraló üstbe. A komlóval főzés kicsapja a fehérjéket, így a sör nem lesz zavaros, a komló adja meg a sör jellegzetes ízét, aromáit is. A cefrét a komlóval összeforralják, majd a sörlevet leszűrik és lehűtik. A hűtésnél fontos, hogy a sörlé levegőt vegyen fel, ehhez kell az élesztő. A sörélesztő alkoholt és széndioxidot termel. Az erjesztésre egy hűtött helyiségben kerül sor, amelyre azért van szükség, hogy a káros baktériumok elszaporodását megakadályozzák. És ha már az élesztőt szóba hoztuk, mire is jó még? Az élesztő szintén befolyásolja a sör aromáját és ízét is. A már lehűtött és élesztővel kevert sörlé hamarosan erjedni kezd, kialakul a hab a tetején. Ez a hab nagyjából 4-7 nap múlva esik össze, és a felszíne megbarnul. A főerjedést követően következik a lefejtett sör ászokolása, vagyis az utóerjedése, amely az ászok pincében történik. Ezek a pincék is alacsony hőmérsékletűek, azaz folyamatosan 0 Celsius-fokon tartják. A sör útja igen változatos lehet, ugyanis fahordókban vagy fémtartályokon megy keresztül az utóerjedés folyamatán. nagyjából 5 hónap múlva tisztul meg, egyúttal telítődik szén-dioxiddal. Ekkor alakul ki végleges habszerkezete és az íze is.

A palackos sör pasztőrözésen megy át, mely biztosítja, hogy minél tartósabb legyen. A sör alkoholtartalma attól függ, hogy milyen sűrű cefre készült az eljárás során és mennyire erjesztették. A sörök alkoholtartalma 2,5-5% között ingadozik. A sör keserű ízéért az alfasav felel, mely a komlóból kerül a sörbe. A sör, mint azt már korábban említettük általában árpából készül, de készíthetik búzából, zabból, rozsból és más gabonából is. Egy biztos: a sör színét meghatározza, hogy miből készül.

Melyek a sörfogyasztás előnyei? Azért azt sokan tudják, hogy a sör kis mennyiségben egészséges, hiszen sok B1-, B2-, B3-, B6- és B9 vitamint és ásványi anyag található benne. Sőt jelentős az antioxidáns-tartalma is. A sör tisztítja a vesét, azaz segít a vesekő képződésének megelőzésében. Enyhén altató hatású, sőt vitamin és ásványianyag tartalmának köszönhetően a vírusfertőzésekkel szemben is védelmet nyújthat.

Melyek a sörfogyasztás esetleges hátrányai? Mindenképpen figyeljünk arra, hogy sörfogyasztás tekintetében is tartsunk mértéket, mert az alkoholos termékek túlzott fogyasztása számos betegséghez vezethet. A sör esetében pedig az általa okozott egészségügyi előnyöket hamar hátránnyá fordíthatja. A GRoby online kínálatában megtalálható a Gösser, Hoegaarden, Somersby, Asahi, Leffe, Arany Ászok, Heineken, Dreher. Alkoholos és alkoholmentes sörökből is válogathatsz, ha nálunk jársz!

A sör tipikusan egy olyan alkoholos vagy alkoholmentes ital, amit ünneplésre iszunk. A kínálatunkban megtalálható a Gösser, Hoegaarden, Somersby, Asahi, Leffe, Arany Ászok, Heineken, Dreher. Alkoholos és alkoholmentes sörök is találhatóak nálunk.