A kosarad jelenleg üres.
Adj hozzá termékeket!
A végösszeg a szállítás költségét, illetve MPL szállítás esetén a csomagolási költséget nem tartalmazza.További információ
Kenyérhelyettesítőinkkel támogatjuk diétádat! Válassz puffasztott rizs termékeink közül, mi pedig adunk néhány tippet, hogyan teheted izgalmasabbá a rizsszeletek fogyasztását!
Diéta, vagy egyéb ételallergia esetén, amely a különféle péksüteményekhez, vagy az átlagos pékáruhoz kapcsolódik, gyakran jó megoldás a puffasztott rizs fogyasztása. Ez a látszólag unalmas és gyakorlatilag nem sok ízzel rendelkező kenyérhelyettesítő számos kreatív módon használható!
Unalmas? Nincs íze? Mihez egyem? Mire jó? Néhány kérdés azok közül, amit rendszeresen felteszünk a puffasztott rizzsel kapcsolatban. A puffasztott rizs valóban kissé szokatlan textúrájú és ízű kenyérhelyettesítő, ám alacsony kalóriatartalma miatt rendkívül népszerű a diétázók körében. De az is tény, hogy némi zavar él még az emberek fejében, hogy a puffasztott rizs mire és miért jó.
Mégis mire jó pontosan a puffasztott rizs?
A puffasztott rizs egy könnyen hozzáférhető, azonnal fogyasztható szénhidrátforrás, amely nem tartalmaz rostokat, fehérjét, így gyors rendkívül gyors a felszívódása. Könnyű vele kalkulálni, számolni, ha valaki pontosan szeretné az étrendjét követni, szénhidrátforrásként, azért számolni kell vele. Beilleszthető mind fogyókúrás diétába, mind tömegnövelésbe, de persze nem mindegy, hogy mennyit fogyasztunk belőle, vagy hogy mivel fogyasztjuk. A puffasztott rizs 100 grammja, 70g szénhidrátot tartalmaz, ez nagyjából egy csomag szénhidráttartalmának felel meg. A szénhidráttartalom miatt jogosan merül fel a kérdés, hogy mikor érdemes fogyasztani? A puffasztott rizs alapvetően magas glikémiás indexű szénhidrát, vagyis gyorsan felszívódik, azaz gyors energiaforrást jelent. Legjobb edzés előtt gyors energiaforrásként vagy edzés után az energiaraktárak visszatöltése céljából fogyasztani. Napközbeni étkezésnél például érdemes lassítani a felszívódását valamilyen fehérje forrással és/vagy valamilyen zsiradékkal, esetleg zöldséggel. Ha például bármilyen okból limitálod a szénhidrát fogyasztásodat, akkor könnyen kiszámolhatod az ideális mennyiséget. Ha naponta 140g szénhidrátot fogyaszthatsz, akkor könnyedén eloszthatod a 2 csomag pufirizst akár 4-5 étkezésre!
Sokakban felmerül, hogy érdemes-e egyáltalán fogyasztani a puffasztott rizst? A válasz, hogy bátran fogyaszthatjuk tömegnövelésben és diétában egyaránt, nyilván a mennyiségben van a legfőbb különbség. Bármely étkezésnél helyet kaphat, akár kenyér helyett egy omletthez vagy köretként roston csirkemell mellé, vagy különféle, krémek, kencék, feltétek is kerülhetnek rá. De nézzünk pár ötletet, tippet mit tehetünk rá!
Mivel dobhatjuk fel a puffasztott rizst?
Bármilyen meglepő, még vendégváró falatokat is készíthetünk a puffasztott rizs karikákból! Kombinálhatjuk egy fehérjében és rostokban gazdag hummusszal. Ha tehetjük, akkor adjunk hozzá különféle zöldségeket, fűszereket vagy ízesített hummuszokat is választhatunk. A céklás ízesítésű például nagyon finom.
A mandulavaj egy nem éppen olcsó és kevéssé ismert kence, de érdemes kipróbálni! Enyhébb ízű, mint mint a mogyoróvaj, ezért akár gyümölcsökhöz is jól passzol. Persze különféle lekvárokkal és földimogyorót és sót tartalmazó mogyoróvajjal is kipróbálhatjuk a puffasztott rizst. Mehet rá fahéj, vagy méz is, ha valami igazán édesre vágyunk.
Reggelire, granola, müzli helyett is tehetünk puffasztott rizst is joghurtunkba, mellé persze mehetnek a szokásos gyümölcsök is! A joghurtot rétegezhetjük is a rizsszeletekre, tetejére pedig tegyünk epret, málnát, vagy bármilyen általunk kedvelt gyümölcsöt. Azért nehéz az édes kísértésnek ellenállni! Ezért, ha valamilyen igazán édes finomságra vágyunk, akkor nutellát is kenhetünk a pufirizsre. A tetejére mehet banán, ami tökéletesen megy ehhez a kombinációhoz.
A sós változatokban is szinte végtelen a variációk száma! Készíthetünk a puffasztott rizshez uborkás lazackrémet, vagy simán egy tzatzikit is kenhetünk rá. Tehetünk még hozzá capribogyót is. A mozzarella bazsalikommal is remekül passzol rá, sőt elkészíthető egy mini caprese is a pufirizs tetején. Ugyanígy a tonhalkrém is szuper megoldás tetején citrommal és capribogyóval. Aki pedig a zöldségkrémeket kedvelik, pedig tehetnek rá avokádókrémet, vegyes zöldségkrémet, padlizsánkrémet is. Ha igazán fehérjedús fogásra vágyunk tegyünk rá túrót, amit tetszés szerint fűszerezhetünk, ízesíthetünk. A magyaros ízek kedvelői pedig kőrözöttet, paprikakrémet, magyaros vajkrémet kenhetnek rá, amelyekhez szintén jól megy szinte bármilyen zöldség.
A puffasztott rizs fogyasztásának számos előnye van. Egyrészt könnyen hozzáférhető, rögtön fogyasztható készétel, szénhidrátforrás, ár/érték arányban megfelelő, felszívódása gyors, zsírszegény, sós és sótlan verzióban is kapható.
A puffasztott rizs fogyasztásának esetleges hátrányai: nem tartalmaz rostokat, fehérjét, ezért fontos, hogy tegyünk hozzá ezekből a tápanyagforrásokból valamilyen formában. A fent említett tippek ebben sokat segítenek!
Egyszóval ne úgy tekintsünk a puffasztott rizsre, mint egy száraz unalmas táplálékra, mert valóban rengeteg módon variálható a különféle feltéteknek köszönhetően, így gyakorlatilag nem igazán lehet megunni! Ha szeretnéd, ha diétád változatos legyen, a puffasztott rizzsel ezt megvalósíthatod!
Márkák tekintetében pedig a Cerbona, Ripsz-Ropsz, Rice up, NaturPro termékei közül válogathatsz kedvedre.