Joghurt, joghurtital (111)
Még nem választottál címet
TERMÉKEK

A kosarad jelenleg üres.

Adj hozzá termékeket!

ÖSSZESEN
0 Ft

A végösszeg a szállítás költségét, illetve MPL szállítás esetén a csomagolási költséget nem tartalmazza.További információ

  • Népszerűség szerint
  • Ár szerint növekvő
  • Ár szerint csökkenő
  • Egységár szerint növekvő
  • Egységár szerint csökkenő
  • Termék neve A-Z
  • Termék neve Z-A

Ár

139 Ft
139 Ft
1599 Ft
1599 Ft

Szűrések
Danone Actimel élőflórás joghurtital 4x100 g multifruit
549 Ft / db
1 373 Ft / kg
1 karton = 6 db
08. 07-ig
Danone Activia pille joghurt 4x125 g natúr
699 Ft / db
1 398 Ft / kg
1 karton = 6 db
Cserpes joghurt 250 g natúr
549 Ft / db
2 196 Ft / kg
1 karton = 10 db
Danone Actimel élőflórás joghurtital 4x100 g erdei gyümölcs
549 Ft / db
1 373 Ft / kg
1 karton = 6 db
08. 07-ig
Danone Actimel Kids élőflórás joghurtital 4x100 g eper-banán
549 Ft / db
1 373 Ft / kg
1 karton = 6 db
08. 07-ig
Cserpes joghurt 250 g málnás
549 Ft / db
2 196 Ft / kg
1 karton = 10 db
Danone Oikos Görög krémjoghurt 4x125 g kekszízű
839 Ft / db
1 678 Ft / kg
1 karton = 6 db
Magyar joghurt 140 g natúr
199 Ft / db
1 421 Ft / kg
1 karton = 20 db
Cserpes joghurt 250 g áfonyás
549 Ft / db
2 196 Ft / kg
1 karton = 10 db
Cserpes joghurt 250 g ribizlis
549 Ft / db
2 196 Ft / kg
1 karton = 10 db
Danone Actimel élőflórás joghurtital 4x100 g eper
549 Ft / db
1 373 Ft / kg
1 karton = 6 db
08. 07-ig
Cserpes joghurt 250 g feketeszedres
549 Ft / db
2 196 Ft / kg
1 karton = 10 db

Üdítő, frissítő joghurtok, joghurt italok a GRoby online választékában. Egészséges finomságok, amelyek reggelire, tízórai is kiváló tápanyagforrásnak bizonyulnak, hasznos baktériumokkal, amelyek javítják bélflóránk működését. A natúr joghurtokat salátákhoz, gyümölcsökhöz, zabpehelyhez, különféle magvakhoz is fogyaszthatjuk, felhasználási lehetőségük szinte végtelen.

A joghurt eredetéről és felhasználásáról számos történet kering. Egyesek szerint a törököktől származik egyesek szerint pedig Bulgáriából. Mindenesetre tény, hogy tőlünk keletebbre, vagy délebbre és a közel-keleten igen népszerű alapanyaga minden ételnek, ízesítése is lehet különböző. Közkedvelt és közismert például a görög tzatziki, amely egy rendkívül egyszerű, ám annál finomabb uborkás, kapros, joghurtos saláta, kis citromlével. Igazán frissítő a nyári melegben és gyakorlatilag bármilyen húsételhez kiváló köret.

De mit tudunk a joghurtról?

A savanyított tejtermékek előnyeit már az ókorban is ismerték és tapasztalták. A történelem folyamán, tapasztalati úton arra jöttek rá az őseink, hogy a friss tej megfelelő hőmérsékleten történő tárolása adott ideig változást okoz mind az ízében, mind pedig az állagában. A tej megsavanyodik és tartósabb lesz. Ezt követően hamar felismerték, hogy az így kapott tejtermék igen jótékony hatással bír szervezetükre. Ezt a „terméket” ma már aludttejnek nevezzük. A folyamat során a tejben természetesen jelenlevő mikroorganizmusok (leginkább baktériumok), a cukrot (tejcukor) tejsavvá alakítják, azt is mondhatjuk, hogy tulajdonképpen fermentálják a tejet. Mikroszkóp és a tudomány kellő fejlettsége nélkül azt még nem tudták, hogy milyen fajok dolgoztak ezen a nemes feladaton, de az eredmény alapján már meg tudták ítélni, hogy jól, vagy kevésbé jól ment végbe a folyamat. Őseink tapasztalati úton kísérletezték ki a tökéletes joghurtot, ugyanis már az ízéről felismerték, hogy a jó baktériumok dolgoztak-e a tejben, vagy a rosszak.

Honnan származik a joghurt?

Maga a joghurt szó nagy valószínűséggel a törökökhöz köthető, innen vette át sok más nemzet a 19. század végére, amikor a mai értelemben vett joghurt elindult hódító útjára. Bulgáriában azt tartják, hogy több ezer évvel ezelőtt a nomád törzsek véletlenül fedezték fel a joghurtot. Persze ez a történet már ismert a vaj esetében is, miszerint a fermentációt okozó baktériumoknak kedvező volt az állatbőrben szállított tej. Az biztos, hogy a joghurt eredettörténete a Közel-Keleten vándorló törzsekhez és a velük kereskedő egyéb törzsekhez köthető.

A természetes és ősi úton készült savanyított tejtermékek hódító útja azonban jóval később kezdődött és mindez a tudománynak is köszönhető. Olyan kiemelkedő tudósok, mint Pasteur, vagy Mecsnyikor professzor dolgoztak a baktériumok azonosításán, amelyek a savanyítás folyamatában részt vesznek.

Ma egyezmény köti a készítőket, hogy kizárólag az olyan fermentált tejtermék nevezhető joghurtnak, melynek az erjedésében szerepet játszik a két legfontosabb és az említett tudósok által beazonosított kultúra (baktérium faj). Az egyezmény kizárja, hogy élesztőgombák, de megengedi, hogy más baktérium fajok is közreműködjenek a folyamatban.

Ma már nagyon sokféle joghurt létezik!

A talán legismertebb görög joghurt jóval sűrűbb, testesebb és krémesebb, mint a hagyományos joghurtok. Ez azért van, mert elkészítése során több tejsavót vonnak ki belőle. Ennek az eljárásnak némi hátulütője, hogy a görög joghurtban kevesebb a kalcium. A görög joghurt jobban tűri a hőt, ezért is játszik fontos szerepet a mediterrán konyhában, azt is mondhatjuk, hogy a mediterrán konyha egyik alapanyaga.

Az Izlandról származó joghurt, a skyr, hasonló a görög joghurthoz, tehát sűrű és krémes, nagyon gazdag fehérjében. A sky 2-szer, 3-szor annyi fehérjét tartalmaz, mint a hagyományos joghurtok, elkészítéséhez pedig négyszer annyi tejet használnak fel.

Ma már a vegán, vega életmódot folytatók, vagy azok, akik nem fogyaszthatnak tejterméket is ehetnek joghurtot, ugyanis léteznek olyan joghurtok is, amelyek nem tejből készülnek. Ezek természetesen növényi alapanyagokból készülnek, általában szója- vagy kókusztejből.

Akik pedig többre vágynak a natúr joghurt ízénél, azok választhatnak a különféle gyümölcsjoghurtok, vagy joghurtitalok közül is. Az ízválaszték gyakorlatilag végtelen! Miért jó joghurtot fogyasztani? Mivel a joghurt igen jót tesz a bélflórának, ezáltal védi szervezetünket, együnk joghurtot a tökéletes immunrendszerért!

Ha az egészséghez szükséges, jótékony baktériumokat szeretnénk fogyasztani, akkor a joghurt szuper választás. Puffadás ellen is bevethető, a benne található jótékony baktériumok miatt megszünteti a hasmenést, illetve a székrekedést. A joghurt, mint természetes probiotikum ezen kívül segítik bizonyos vitaminok és ásványi anyagok felszívódását is.

A joghurt, mint a legtöbb tejtermék, kiváló természetes kalciumforrás. A kalcium elengedhetetlenül fontos az egészséges csontozat és fogazat kialakulásában, valamint megtartásában de szerepe van a normál vérnyomás fenntartásában is. A kalcium mellett a joghurtban van még B6- és B12-vitamin, riboflavin, kálium és magnézium is.

Mik a joghurtfogyasztás esetleges hátrányai? A joghurt eredetileg, natúr formájában egy kalóriaszegény étel, ami tele van fehérjével. Manapság mégis sok joghurtban rengeteg a hozzáadott cukor, illetve a mesterséges édesítőszer. Éppen ezért nagyon fontos, hogy alaposan tanulmányozzuk az összetevők listáját, amikor joghurtot választunk. Főleg akkor, ha diétás életmódot folytatunk, vagy krónikus betegségben szenvedünk, ez esetben konzultáljunk dietetikusunkkal, szakorvosunkkal, hogy melyik joghurt a legmegfelelőbb.

Kínálatunkban natúr és ízesített joghurtok, joghurtitalok, krémjoghurtok, görög joghurtok és desszert jellegű joghurtok is találhatók, különböző zsírtartalommal, számos márkában és árkategóriában, bio és laktózmentes változatban egyaránt. Főbb márkáink: Danone, Danone Activia, Zott (Jogobella), Cserpes, Mizo, Landliebe.

A zsírszegény joghurtok önmagukban például testsúlycsökkentő diéta részeként fogyaszthatók, vagy szendvicsek mellé reggelire és uzsonnára, esetleg egy könnyű, gyors utóvacsorára, a magasabb zsírtartalmú joghurtok pedig salátaöntetek, hidegkonyhai készítmények alapjaként szolgálhat, valamint a tejfölt is helyettesíthetjük vele, például főételek – levesek, főzelékek – habarásakor.

A joghurtok, joghurtitalok különböző kiszerelésben érhetők el, a hagyományos kisdobozos mellett palackos formában is megtalálhatók. Ez utóbbi főként a joghurtitalokra jellemző, melyek a szokásosnál valamivel hígabbak, így könnyen és gyorsan elfogyasztható közvetlenül a palackból. A joghurt, mint táplálékkiegészítő A joghurt fogyasztása főként akkor mutatja meg valódi előnyeit, ha valamilyen okból az immunrendszer gyengébb. Az élőflórás joghurt és joghurtital készítmények probiotikus hatása az emésztőrendszer egyensúlyi állapotának visszaállítását és ezáltal közvetve az immunrendszert támogatják.

A joghurt, mint desszert A Danone márka egyik legkedveltebb joghurt terméke – a gyümölcsös joghurtok mellett – a desszertként fogyasztható joghurt. A desszertnek kínálható joghurt a szokásosnál valamivel sűrűbb, emiatt könnyebben kanalazható – ez főként a gyerekek esetében előnyös - valamint kiválóan alkalmas akár joghurtfagylalt készítésére is. A joghurtfagylaltnak alkalmas készítmények nemcsak sűrűbbek, de krémesebbek is, ezért akár önmagukban is fagyaszthatók fagylaltnak, vagy tovább gazdagíthatjuk gyümölcsök, tej, tejszín hozzáadásával. Tudtad? A joghurtfogyasztás főbb előnyei: a joghurt probiotikum, így jótékony hatással van a bélflórára, és - mint minden tejtermék -, kiváló kalciumforrás.