Rizs, egyéb termények (63)
Még nem választottál címet
TERMÉKEK

A kosarad jelenleg üres.

Adj hozzá termékeket!

ÖSSZESEN
0 Ft

A végösszeg a szállítás költségét, illetve MPL szállítás esetén a csomagolási költséget nem tartalmazza.További információ

  • Népszerűség szerint
  • Ár szerint növekvő
  • Ár szerint csökkenő
  • Egységár szerint növekvő
  • Egységár szerint csökkenő
  • Termék neve A-Z
  • Termék neve Z-A

Ár

319 Ft
319 Ft
2199 Ft
2199 Ft

Szűrések
Grande jázminrizs 1 kg A minőségű
899 Ft / db
899 Ft / kg
1 karton = 10 db
Riceland Selection rizs 500 g Himalaya Basmati
1 099 Ft / db
2 198 Ft / kg
1 karton = 12 db
Lagris jázminrizs 500 g dobozos
849 Ft / db
1 698 Ft / kg
1 karton = 10 db
Riceland Gyors rizs 2x125 g főzőtasakos
349 Ft / db
1 396 Ft / kg
1 karton = 18 db
SOS rizs 500 g hosszúszemű
679 Ft / db
1 358 Ft / kg
1 karton = 24 db
SOS rizs 1 kg hosszúszemű
1 299 Ft / db
1 299 Ft / kg
1 karton = 12 db
Riceland Hosszúszemű rizs 500 g
499 Ft / db
998 Ft / kg
1 karton = 14 db
Riceland Selection rizs 500 g Thai Jasmine
899 Ft / db
1 798 Ft / kg
1 karton = 14 db
Biorganik Bio bulgur 500 g
1 049 Ft / db
2 098 Ft / kg
1 karton = 6 db
Biorganik bio quinoa 500 g
2 199 Ft / db
4 398 Ft / kg
1 karton = 6 db
Naturmind bulgur 500 g
799 Ft / db
1 598 Ft / kg
1 karton = 6 db
Biorganik Bio kukoricadara 500 g
849 Ft / db
1 698 Ft / kg
1 karton = 24 db
Vegabond hántolt hajdina 500 g
799 Ft / db
1 598 Ft / kg
1 karton = 9 db
Biorganik Bio jázminrizs 500 g fehér
1 299 Ft / db
2 598 Ft / kg
1 karton = 24 db
Biopont Bio barnarizs 500 g
969 Ft / db
1 938 Ft / kg
1 karton = 9 db
Naturmind kuszkusz 500 g
829 Ft / db
1 658 Ft / kg
1 karton = 24 db
Első Pesti malom kukoricadara 500 g
499 Ft / db
998 Ft / kg
1 karton = 10 db
Biorganik Bio útifű maghéj 100 g
1 799 Ft / db
17 990 Ft / kg
1 karton = 6 db

Tökéletes és megunhatatlan köret, ugyanakkor édességként is fogyasztható, az igen sokoldalú rizs. Kínálatunkban rendkívül sokféle rizs található, valamint egyéb termények, amelyeket szintén használhatunk köretként, de akár főételként is! Válogass a GRoby kínálatából!

A rizs tápértéke: tudtad, hogy a rizs biztosítja az egész emberiség kalória-bevételének több mint egy-ötödét? Külön érdekesség, hogy csakis a barnarizsnek magas a tápértéke, mert a hántolás és fényesítés során sajnos a rizs elveszti a B vitaminok mintegy 70%-át, és a vastartalmának 60%-át. Továbbá a hántolt rizs magas glikémiás indexe (a glikémiás index megmutatja, hogy az adott élelmiszerben lévő szénhidrát milyen gyorsan szívódik fel a szervezetben) miatt nem ajánlott diabetikus étrendet követőknek, de azoknak sem, akik túlsúlyosok. A korpában található zsír csökkenti a koleszterinszintet, tehát szív és érrendszeri betegségeket is megelőzhet.

A rizs a világ lakosságának több mint felének alapvető tápláléka. A rizs osztályozása a szemek színe és alakja alapján történik. Barna rizs: Attól barna, hogy a hántolás után nem koptatják le róla a pelyvás héj alatti „ezüsthártyát” (korpa és csíra), emiatt nagyobb a tápértéke, viszont lassabban fő, s keményebb marad. Magas a szelén, rost, mangán, magnézium, vas és B1, B3, B6 vitaminok tartalma. E és K vitaminokat is tartalmaz, és rengeteg esszenciális aminosavat és egyéb nyomelemeket. Gluténmentes, így lisztérzékenyek is fogyaszthatják.

Opál rizs: A hántolt rizsek egy speciális változata, melyet még a héjában felgőzölnek, s csak azután hántolnak. Ez a nyersen hántolt-koptatottnál ízesebb, tápanyagokban dúsabb, s bár a színe eredetileg barnás, mire megfő, kifehéredik…

Fehér rizs: Kevésbé jellegzetes ízű. A szemeket hántolják és koptatják. ‘A’ vagy ‘B’ minőségben kerül forgalomba. Fényezett rizs: A fényezetlen fehér rizsből fényező anyagok hozzáadásával készül. Vadrizs: A sötét színű vadrizs valójában nem rizs, hanem egy másik fűféle, a tuszkaróra termése, de lényegében ugyanúgy használjuk, mint a pergősebb rizsféléket.

Basmati rizs: A Himalája lábainál termesztik már évszázadok óta. Hosszúszemű és kissé illatos – a neve is azt jelenti, hogy az illatok gyöngye. A világ legjobb, legízletesebb rizsének tartják – nem csoda, hogy évszázadok óta exportálják a világ minden tájára. Íze aromás, kissé diós, remek ázsiai ételekhez, főleg indiai ételekhez.

Jázmin rizs: Thaiföldről vagy Kínából származik. Illatos rizsnek is nevezik, mert főzéskor enyhe virágaromát áraszt. Pároláskor a szemek megpuhulnak, egymáshoz tapadnak – így könnyen lehet pálcikával fogyasztani. Vörös rizs: kevésbé ismert rizsfajta, főleg Thaiföldön terem. Rövid szemű rizs, kissé rágós, íze diós. Színe vörösebb lesz főzéskor. Nagyon finom barna rizzsel vagy jázmin rizzsel kombinálva. Salátákba is remekül passzol.

A rizs típusok a szemek nagysága, hosszúsága alapján is besorolhatók. A hosszú szemű fajták a főzésnél nem tapadnak össze, „pergősek”, így elsősorban hagyományos köretnek valók, míg a rövidszemű fajták általában puhábbra főnek, s hajlamosak az összetapadásra. Így ezeket könnyebb pálcikával enni, s például gombócnak, pudingnak, tejberizsnek is jobban megállják a helyüket.

Hogyan pároljuk, készítsük el a különféle rizs típusokat? A rizst általában nem főzzük, hanem pároljuk. Minden rizs típust másképp készítünk el, alapesetben mindig kövessük a csomagoláson feltüntetett utasítást. A hántolt rizst folyóvízben, szűrőben megmossuk, s jól lecsurgatjuk. Kevés olajat hevítünk, beleforgatjuk a rizst, s addig kevergetjük, amíg nem lesz üveges (opálos). Ekkor felöntjük kétszer annyi forró vízzel, mint amennyi a rizs volt. A vízbe sót, esetleg borsot teszünk, valamint egy kis fej, meghámozott, de egyben hagyott vöröshagymát (utóbbit a végén majd kidobjuk). Ha a víz felforrt, egészen kicsire vesszük a tüzet, s fedő alatt készre pároljuk a rizst. Mire megpuhul, teljesen felszívja a folyadékot. Ha a hevítés mértékletes, az edény pedig vastag falú és hibátlan, akkor közben meg sem kell keverni. A rizs fajtája persze némileg befolyásolja a szükséges víz mennyiségét: a kifejezetten hosszúszemű, pergős rizshez az említettnél kicsit kevesebb folyadék is elegendő lehet, míg a rövidszemű, ragadós kicsit többet is igényelhet. A barna, azaz hántolatlan rizsek lényegesen lassabban főnek és több vizet vesznek fel, ezért azokat az ötödével több vízzel érdemes elindítani.

Számos rostokban, lassú felszívódású szénhidrátokban gazdagabb köret nagyon finom, és hasonlít a rizsre, viszont ideálisabb glikémiás index-szel rendelkeznek. Legtöbbjüket nálunk is megtalálhatod! A quinoát gyakorlatilag egy az egyben használhatjuk a rizs helyettesítőjeként. A kissé mogyoróízű gabona sok rostot tartalmaz, míg GI-je (glikémiás indexe) 53. A török rizsként is emlegetett bulgur valójában búzatöret. Szintén nagyon sok rostot tartalmaz és GI-je is csak 47. Az édesen és sósan is elkészíthető hajdina 100 grammjában 343 kalória és 10 gramm rost található. A magnéziumban gazdag gabonaféle GI-je igazán alacsony, 30 körüli. A köles 340 kalóriát és 8,4 gramm rostot tartalmaz, míg GI-je 71, ami viszonylag magas. Főként rost- és a rizshez képest magasabb fehérjetartalma, valamint egészséges zsírjai miatt jó fogyasztani. Az amarántmagok 371 kalóriát és 7 gramm rostot biztosítanak, míg glikémiás indexük 70. Kiemelkedő, 14 grammos fehérjetartalmuk miatt növényi proteinforrásként érdemes fogyasztani őket. Az árpagyöngy, azaz a gersli 350 kalóriát és mellé nagyon sok, 15 gramm rostot biztosít. A sokféleképpen elkészíthető, olcsó gabona glikémiás indexe is alacsony, alig 43. A kuszkusz a tésztafélék közé tartozik, de állaga miatt köret vagy a tejberizs alternatívája is lehet. 330 kalóriájához, 6,5 gramm rostjához közepes GI tartozik. A GRoby-nál szinte végtelen a választék, válogass bátran a különféle rizsek és egyéb köretnek, desszertnek való alternatívák közül!

A rizs, egyéb termények kategóriában megtalálhatod a kuszkuszt, rizst, jázminrizst, zabpelyhet, kölest, búzakorpát, hajdinát, kukoricadarát, bulgurt, útifű maghéjat, quinoát, tönkölybúzát, zabkorpát, lenmagot, fekete rizst.

Márkák tekintetében pedig a Kölln, Riceland, Lagris, Gold Pack, Naturmind, Tellér, Cerbona közül válogathatsz.